تبلیغات
lovely boy - سال 2012(پایان جهان)
درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما بازدیدکننده ی عزیز:
من(مدیر وبلاگ)سعی خودمو میکنم که بیشترین خدمات را در اختیار شما عزیزان قرار بدم.
همچنین اگر شما تصمیم به خرید لب تاب یا دوربین مدار بسته و ویدئو پروژکتور و یا راه اندازی شبکه ویا اگر مشکل خاصی برای شما پیش آمد برای راهنمایی به این شماره (09358814776)تماس بگیرید.
متشکرم.
مدیر وبلاگ : amir mohammad noroozi
نویسندگان
نظرسنجی
سلام به عزیزانی که ما را در رفع اشکالات و پیشنهادات زیبای خود یاری میکنند.این وبلاگ از نظر شما چگونه بود؟اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید حتما با ما در میان بگذارید.

برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
lovely boy
شنبه 1389/03/29 :: نویسنده : amir mohammad noroozi       

آیا سال 2012 سال پایان جهان هستی است؟

بر اساس شواهدعلمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تاسال 2012 پرداخته است مورد ...................

آیا سال 2012 سال پایان جهان هستی است؟

بر اساس شواهدعلمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تاسال 2012 پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.

بسیاری ازدانشمندان با توجه به شرایط کنونی زمین و بحرانهای موجود بسیار نگران حیاتبشر بوده و به مطالعه بر روی حقایقی می پردازند که می تواند روزی منجر بهاتمام حیات بر روی سیاره آبی شود. به اعتقاد برخی نظریه ها پایان یافتنجهان که در تقویم باستانی اقوام مایان تاریخ آن سال 2012 ذکر شده است میتواند به دلایل مختلفی به واقعیت تبدیل شود. نشریه تلگراف نیز با توجه بهاین نظریه ها و مدارک به بررسی برخی از این دلایل و میزان احتمال تحققآنها تا سه سال آینده پرداخته است.

1- حمله بیگانگان فضایی
اینپدیده در ابتدا به موضوع بسیاری از آثار هنری علمی تخیلی تبدیل شد اما بهتدریج محققان دریافتند که نگرانی از حمله بیگانگان به زمین رو به افزایشاست. تعداد موارد مشاهده یوفوها افزایش پیدا کرده و نشانه ها و مدارکزیادی از مشاهده این پدیده های غریب ارائه شده است. از جمله این شواهدتلاش دولتهای مختلف در سرتاسر جهان برای کنترل یوفوها طی 50 سال گذشتهاست. اما با وجود تمامی این شواهد و مدارک که بسیاری آنها را خیالی و زادهتوهم شاهدان می دانند، احتمال وقوع حمله بیگانگان به زمین تا سال 2012تنها 0.1 از 10 تخمین زده شده است.

2- برخورد با زمین
هزارانانجمن اینترنتی و سایتهای مختلف اعلام کرده اند زمانی در اوایل قرن 21میلادی سیاره ای ناشناخته با زمین برخورد کرده و یا از فاصله ای بسیارنزدیک از کنار آن عبور خواهد کرد و در نتیجه تمدن را نابود کرده و یاخسارات و دگرگونی های عظیم و جبران ناپذیری را بر روی زمین به جا خواهدگذاشت. این سیاره با نام خیالی "نیبیرو" سیاره ای در منظومه خورشیدی فرضشده است که در مداری نامنظم در حرکت بوده و هر سه هزار و 700 سال یکبار بهقسمتهای داخلی منظومه خورشیدی راه پیدا می کند. شواهد بسیار کمی برایاثبات این نظریه ارائه شده است که از آن جمله می توان به معرفی 10 سیارهتوسط ناسا در سال 2005 اشاره کرد که در خارج از منظومه خورشیدی به سر میبرند و شاید تا سال 2012 به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی وارد شده و ازنزدیکی زمین عبور کنند. با این همه احتمال وقوع این برخورد 0.2 از 10تخمین زده شده است.


3- بحران خورشیدی
اینبحران یکی از معدود سناریوهایی است که با انتهای تقویم مایانها در ارتباطاست و می تواند پایه علمی داشته باشد. در این سناریو که احتمال وقوع آن0.3 از 10 برآورد شده است، تابش های شدید خورشیدی و یا انفجارهای گازی دردسامبر 2012 می تواند زمین را در خود غرق کرده و نوع بشر را به همراه اکوسیستم زمین نابود سازد. تاکنون شواهدی مبنی بر وقوع چنین پدیده ای در سال2012 ارائه نشده اما ارتباطاتی میان دوره های 11 ساله خورشیدی و چرخهزمانی تقویم مایانها یافته شده است. با این حال با وجود اینکه شعله هایخورشیدی می تواند برای برخی از تجهیزات، ماهواره ها و فضانوردان مشکلاتیرا ایجاد کند اما از قدرتی که بتواند زمین را حداقل تا سال 2012 ویرانسازد برخوردار نخواهد بود. تنها خطر جدی که از سوی خورشید زمین را تهدیدمی کند، اتمام انرژی خورشید و بلعیده شدن زمین توسط این ستاره عظیم است کهآن نیز تا پنج بیلیون سال آینده ممکن خواهد بود.


4- تغییر قطبهای مغناطیسی
بسیاریمعتقدند قطبهای مغناطیسی زمین در سالهایی نه چندان دور تغییر خواهند کرد وبر الگوی چرخش مداری زمین تاثیر گذاشته و فاجعه ای بزرگ را به وجود خواهدآورد. این افراد مدارکی از تغییر قطبی زمین در گذشته ارائه کرده و معتقدنداین تغییرات را می توان با مطالعه نقاط خورشیدی و تئوری میدانهای مغناطیسیمشاهده کرد. در عین حال برخی معتقدند مایانها و مصریان باستان نیز از وقوعچنین پدیده ای در آینده آگاه بوده اند اما این راز امروزه توسط دولتهامخفی باقی مانده است. محققان دانشگاه پرینستون و تولوس در فرانسه با بررسیمدارک مختلف دریافته اند که سیاره زمین در حدود 800 میلیون سال پیش دورانیرا برای متعادل سازی قطبهای خود پشت سر گذاشته است. تغییر زاویه 50 درجهای در قطب شمال طی 20 میلیون سال از جمله شواهدی است که محققان به آن دستیافته اند و بر همین اساس معتقدند امکان وقوع چنین پدیده ای وجود دارد اماطی یک میلیون سال آینده و درصد احتمال وقوع آن یک از 10 خواهد بود.


5- ابر آتشفشان
انفجارابر آتشفشانی یکی از عظیم ترین انفجارهایی خواهد بود که در تاریخ بشر دیدهشده و در اثر افزایش میزان ماگما در هسته زمین و عدم وجود راه فرار از اینمنطقه از زمین به وجود خواهد آمد. نتیجه چنین انفجاری پراکنده شدن میزانزیادی از گازهای سمی در اتمسفر زمین و پوشانده شدن قسمتهای زیادی از خشکیها توسط ماگماها خواهد بود. تصاویری که توسط ماهواره ها طی سالهای گذشتهبه ثبت رسیده است نشانه هایی از تغییر را در سنگهای مذاب زیر زمینی نمایشمی دهد که می تواند درصد احتمال این انفجار را یک از 10 ساخته و مدارکعلمی را برای اثبات این نظریه ارائه دهد.

6- نقطه اوج نفتی
کاهشذخایر نفتی جهانی قطعا واقعیتی است که می تواند به فروپاشی سرمایه گذاری واقتصاد جهانی منجر شود. اما نظریه نقطه اوج نفتی درباره موضوع افزایشتقاضا در برابر میزان تولید بحث می کند بر اساس این نظریه زمانی فرا خواهدرسید که تقاضای این منبع انرژی از میزان تولید آن پیشی خواهد گرفت. بهگزارش مهر، برخی معتقدند این پدیده در حال حاضر آغاز شده است اما برخیدیگر آغاز آن را سال 2012 اعلام کرده اند. با این همه و با وجود تلاش برایتولید منابع جایگزین انرژی احتمال وقوع این پدیده 4 از 10 محاسبه شده است.


7- نابودی نسل زنبورها
36درصد از کندوهای زنبور در ایالات متحده در زمستان 2008 به دلیل اختلالی بهنام اختلال نابودی کلونی زنبورها از بین رفتند. این اختلال که طی آن تمامیزنبورهای کارگر یک کندو به صورت ناگهانی می میرند و تنها زنبور ملکه به جامی ماند در چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، ایتالیا، پرتغال واسپانیا رواج یافته است. تاکنون دلایلی مانند آفتها، تغییرات شدید جوی وامواج تلفن همراه عوامل بروز این اختلال اعلام شده اند اما تاثیر هیچ یکاز آنها تاکنون به اثبات نرسیده است و از آنجایی که تاکنون درمانی موثرنیز برای کنترل این اپیدمی ارائه نشده است، پیش بینی می شود نظریه انقراضزنبورها به زودی به واقعیتی تلخ تبدیل شود. با توجه به این حقیقت که پرورشبسیاری از محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، دانه های روغنی مانندبادام، انگور، سیب و گلهای آفتابگردان نیازمند حضور زنبورها بوده وفعالیتهای این حشرات کوچک بر روی تولید 30 درصد از غذای جهان تاثیریمستقیم به جا می گذارد، بالاترین احتمال نابودی حیات در اثر پدیده ایطبیعی به این نظریه ارائه شده و 7 از 10 تخمین زده شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها : سال 2012،